Brudziński: Uczestnicy WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA

Brudziński: Uczestnicy WOŚP mogą liczyć na pomoc i życzliwość służb podległych MSWiA
fot. PAP/Paweł Supernak
Brudziński zapowiedział, że także w tym roku w kwestę WOŚP będą się angażować policjanci i strażacy. "Czasami pojawiają się aberracyjne zarzuty, że ja czy inni politycy zakazali funkcjonariuszom angażowania się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" - powiedział. "Podstawową rolą i zadaniem funkcjonariuszy podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa" - dodał.
 
"Życzę wszystkim uczestnikom tego wolontariatu bezpiecznej kwesty. Życzę bezpiecznej i spokojnej zabawy, bo towarzyszy temu zabawa (...). Zapewniam, że jak co roku wszyscy uczestnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą liczyć na profesjonalną pomoc, i - co też niezwykle ważne - życzliwość polskich policjantów, strażaków, innych służb podległych. Życzę wszystkim spokojnej i bezpiecznej zabawy" - podkreślił.
 
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
(PAP)