Krajobraz po Isi - Iga Świątek wielką nadzieją polskiego tenisa

Magda Linette jako jedyna z polskich singlistów, którzy zaprezentują się w głównej drabince tegorocznej edycji Australian Open, ma za sobą już taki występ. Poznanianka w latach 2016-17 przegrała mecz otwarcia, a 12 miesięcy temu dotarła do trzeciej rundy, wyrównując swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie.
 
Absolutną debiutantką jest Iga Świątek, dla której to pierwsze podejście do seniorskiego Wielkiego Szlema. Do głównej drabinki awansowała dzięki przejściu trzystopniowych kwalifikacji. Taką samą drogę przeszedł teraz Kamil Majchrzak. On jednak próbował swoich sił w eliminacjach w Melbourne także rok temu, ale wówczas odpadł na ich pierwszym etapie.
 
Podobnie wówczas potoczyły się losy Huberta Hurkacza, który przegrał wówczas w drugiej rundzie kwalifikacji. Tym razem nie musiał się przez nie przebijać - miejsce w głównej drabince miał zagwarantowane na podstawie rankingu.
 
W kwalifikacjach przepadła z kolei tym razem Magdalena Fręch.
 
Dotychczasowe wyniki w Australian Open w singlu Polek, które brały udział w turnieju głównym tegorocznej edycji tej imprezy:
 
Magda Linette
2014 - kwalifikacje (2. runda)
2015 - kwalifikacje (1. runda)
2016 - 1. runda2017 - 1. runda
2018 - 3. runda
 
Iga Świątek
2019 - debiut
 
Hubert Hurkacz 
2018 - kwalifikacje (2. runda)
 
Kamil Majchrzak
2018 - kwalifikacje (1. runda)
 
(PAP)