Koniec gehenny mieszkańców Kielc. Gigantyczna Awaria ciepłej wody usunięta

Koniec gehenny mieszkańców Kielc. Gigantyczna Awaria ciepłej wody usunięta
PAP/Piotr Polak

Do awarii doszło w niedzielę po południu w północnych dzielnicach miasta. Bez ogrzewania i ciepłej wody jest ok. 10 tys. osób z osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze.

 

Znalezienie przez ekipy MPEC i firmę je wspomagającą miejsca awarii, było bardzo trudne - sieć jest ułożona głęboko pod wysoką skarpą. W poniedziałek po południu udało się w końcu namierzyć uszkodzony fragment sieci ciepłowniczej, który jak się okazało, był się pod parkingiem.

 

Usuwanie awarii MPEC zakończyło we wtorek rano. "W tej chwili uzupełniamy braki w sieci. Pełną parą chcemy ruszyć koło południa, więc wtedy ludzie w domach będą mieli odczuwalną zmianę temperatury" – podkreśliła Niedzielska.

 

W województwie świętokrzyskim trwają ferie, dlatego nie ma uczniów w szkołach. Wg informacji przekazanych przez prezydenta Bogdana Wentę, jeśli chodzi o przedszkola, to nie ma na razie problemów z utrzymaniem w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. "Zastanawialiśmy się nad przeniesieniem dzieci do innych przedszkoli, ale okazało się, że w tej chwil nie ma takiej potrzeby" – zapewnił Wenta.

 

Obecnie w Kielcach jest kilkunastostopniowy mróz. W nocy termometry wskazywały minus 15 stopni Celsjusza.

 

(PAP)