David Beckham inwestuje w klub. Wielki powrót do futbolu?

David Beckham inwestuje w klub. Wielki powrót do futbolu?

Pięć lat temu byli piłkarze "ManU": Ryan Giggs, Paul Scholes, Nicky Butt oraz bracia Phil i Gary Neville'owie, a także biznesmen Peter Lim przejęli zespół spod Manchesteru. Wówczas zapowiadali, że grający na ósmym poziomie rozgrywkowym klub w ciągu 15 lat wprowadzą na zaplecze Premier League.

 

Na razie z sześciu szczebli pokonali trzy i są na dobrej drodze, by zrobić następny krok. Salford City zajmuje w tabeli National League trzecie miejsce, ze stratą jednego punktu do lidera.

 

Nowi właściciele są członkami tzw. Class of 92, grupy przyjaciół, która najpierw dostała się do Manchesteru United, a później wyrosła na pokolenie, które osiągnęło z nim spektakularne sukcesy. Należy do niej również David Beckham, który zdecydował się dołączyć do tego przedsięwzięcia. Wszyscy z Salford City byli w jakiś sposób związani.

 

"To naprawdę wyjątkowy klub. Pierwsze lata w Manchesterze spędziłem właśnie w Salford. Dojrzewałem tam na wielu płaszczyznach, więc możliwość dołączenia do kolegów jest wspaniałym uczuciem" - powiedział Beckham.

 

(PAP)