Mowa nienawiści gorącym tematem wśród liderów PiS

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w środę, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w piątek, a rozmowy mają dotyczyć zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach: zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jeszcze przed briefingiem szefa KPRM pojawiały się informacje o planach dot. takiego spotkania i dziennikarze pytali o nie marszałka Senatu.

 

"Na pewno jest potrzeba dyskusji, debaty. Jeśli są jakiekolwiek luki prawne, które spowodowały czy przyczyniły się do tego, że taki dramat miał miejsce, to trzeba te luki z prawa wyeliminować" - podkreślił Karczewski.

 

"Myślę, że wszyscy powinniśmy się uderzyć w swoją pierś. Obniżyć temperaturę sporu politycznego. Tu w Senacie ta temperatura sporu politycznego jest zdecydowanie niższa niż w Sejmie. Chciałbym, żeby było zdecydowanie więcej kultury i szacunku" – dodał marszałek Senatu.

 

W ubiegłą niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w ubiegły poniedziałek po południu zmarł. W sobotę urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

 

(PAP)