Hiszpania: cztery ofiary śmiertelne intensywnych opadów deszczu w Asturii

Hiszpania: cztery ofiary śmiertelne intensywnych opadów deszczu w Asturii
PAP/EPA/JAVIER ETXEZARETA

Jak poinformowała w komunikacie obrona cywilna Asturii (SEPA), intensywne deszcze utrzymują się w północnej części kraju od wtorku.

 

Pierwszą potwierdzoną ofiarą śmiertelną był 41-letni rolnik ze wsi Pena, który zaginął w środę po południu po wyjściu na pastwisko. Jego ciało odnaleziono w czwartek rano w pobliskiej rzece. Trzy pozostałe ofiary - mężczyźni w wieku od 42 do 70 lat - zginęły w wypadkach samochodowych, do których doszło w wyniku osunięcia się ziemi.

 

W licznych miejscowościach Asturii w czwartek po południu nieprzejezdne były drogi, a wiele wsi było odciętych od świata. W czwartek rano zamknięta została też linia kolejowa w miejscowości Cabanaquinta z powodu osunięcia się części podstawy trakcji. Do jej zniszczenia przyczyniła się wezbrana rzeka Aller.

 

W czwartek wieczorem spodziewane jest ograniczenie dostaw energii elektrycznej do miejscowości regionu z powodu wyłączenia elektrowni w miejscowości Lada. Obsługująca obiekt spółka Iberdrola zarządziła tam natychmiastową ewakuację personelu po nagłym podniesieniu się poziomu przepływającej obok rzeki.

 

Według wydawanego w Asturii dziennika “El Comercio”, w związku z wystąpieniem z brzegów przepływającej przez region rzeki Nalon w czwartek do lokalnych szkół nie poszło kilka tysięcy uczniów.

 

(PAP)