Żelki z LSD na poczcie. Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym 5-letnia dziewczynka

Żelki z LSD na poczcie. Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym 5-letnia dziewczynka
pragapn.policja.waw.pl

Policjanci z Targówka po sygnale jednej z pracownic miejscowej poczty zabezpieczyli 3 woreczki foliowe z kolorowymi cukierkami. Zgłaszająca, jej mąż i ich 5-letnia wnuczka po zjedzeniu tych słodyczy trafili do szpitala. Okazało się, że w żelkach znajdowała się zakazana substancja psychoaktywna LSD. Policjanci przekazali zabezpieczone słodycze do laboratorium w celu ich szczegółowej analizy.

 

Mając na uwadze to zdarzenie, policjanci przestrzegają, głównie dzieci i młodzież przed jedzeniem słodyczy z nieznanego źródła i o nieznanym składzie. Należy być ostrożnym, nawet wtedy, gdy słodycze oferują koledzy czy koleżanki. Pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować cukierków od osób obcych.

 

Do rodziców policja apeluje o wzmożony nadzór nad swoimi dziećmi. Zbliżające się ferie to okres, kiedy będą one spędzały więcej czasu poza domem, w towarzystwie rówieśników. Należy sprawdzić, jak spędzają czas wolny i czy nie mają dostępu do zakazanych i niebezpiecznych substancji.

 

W każdym takim przypadku sprawę należy zgłosić policji. Policja apeluje także do osób, które mogą mieć bezpośredni kontakt z zakazanymi substancjami: "nie ryzykujmy własnym życiem". Nic bowiem nie zastąpi zdrowego rozsądku, jakim powinny kierować się osoby, którym oferowane są takie środki lub co gorsza, które takie środki z własnej inicjatywy nabywają. Zażycie nawet niewielkiej ilości narkotyków czy dopalaczy może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Źródło: pragapn.policja.waw.pl/