Biedroń rusza w trasę. Zobacz, do jakich miast zawita ''Wiosna''

Biedroń rusza w trasę. Zobacz, do jakich miast zawita ''Wiosna''
fot. PAP

"Straciłem głos, ale wierzę, mam nadzieję i ufam, że zyskałem głos milionów Polek i Polaków" - oświadczył lider Wiosny. Dziękował też uczestnikom niedzielnej konwencji założycielskiej jego partii. "Udowodniliśmy wczoraj, że inna opowieść o Polsce, uciekająca od wojny polsko-polskiej jest możliwa" - oświadczył.

 

W niedzielę w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

 

"To wszystko, o czym wczoraj opowiedzieliśmy podczas tego wielkiego wydarzenia, jednego z największych wydarzeń politycznych w ostatnich latach, o tym wszystkim będziemy rozmawiali od dzisiaj w całej Polsce" - podkreślił Biedroń na poniedziałkowej konferencji prasowej przed wyjazdem do Łodzi.

 

Biedroń poinformował, że razem z liderami swojego ugrupowania rusza w 30-dniową trasę po Polsce, podczas której odwiedzą 16 miast. "W każdym z tych miast będziemy przedstawiali kolejne kwestie programowe" - zapowiedział polityk.

 

Według niego uczestnicy spotkań regionalnych będą mogli poznać postulaty programowe nowego ugrupowania, jego wizję Polski w Europie i świecie, a także propozycje dotyczące obronności państwa, podatków, polityki socjalnej, czy ekonomicznej.

 

Pierwsza konwencja regionalna odbędzie się w poniedziałek w Łodzi; na liście miast, które odwiedzi Wiosna są także m.in.: Zielona Góra, Szczecin, Wrocław, Kraków, Katowice, Rzeszów, Białystok.

 

(PAP)