Wielki sukces Poznania! Jest w turystycznej czołówce Europy!

Wielki sukces Poznania! Jest w turystycznej czołówce Europy!

Jak poinformował we wtorek Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, pozycję w pierwszej piątce Poznań zawdzięcza mieszkańcom, turystom i sympatykom z całego świata. Jak wskazał, na stolicę Wielkopolski zagłosowało ponad 43 tys. osób. „To najwięcej głosów, jakie zdobyło jakiekolwiek polskie miasto w dziesięcioletniej historii konkursu” – podkreślił.

 

„Warto dodać, że sami organizatorzy, uzasadniając nominację Poznania wskazywali na bogatą i atrakcyjną historię miasta, różnorodność, świeżość i jakość oferty, studencką atmosferę oraz spore zainteresowanie miastem w mediach społecznościowych” – tłumaczył Mania.

Zdaniem dyrektora gabinetu prezydenta UMP Patryka Pawełczaka, wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe.

 

„Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Powodem do dumy był już sam udział w tegorocznej edycji konkursu. Dobry wynik nie tylko cieszy, to sygnał, że jako miasto idziemy w dobrym kierunku” – zaznaczył Pawełczak.

W konkursie Poznań rywalizował z takimi miastami jak Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin. Łącznie w konkursie oddano ponad 515 tysięcy głosów ze 153 krajów. Zwycięzcą konkursu został Budapeszt.

 

Organizatorem konkursu jest organizacja European Best Destinations, z siedzibą w Brukseli, która od dekady promuje kulturę i turystykę w Europie. Organizatorzy szacują, że w nagrodzonych miastach liczba turystów wzrasta średnio o 15 proc.

 

(PAP)