Żałoba narodowa po śmierci J. Olszewskiego potrwa dwa dni. Kiedy dokładnie? [WIDEO]

Uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego będą dwudniowe - piątek i sobota; miejscem pochówku będą Powązki Wojskowe - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.
 
"Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie KPRM, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych, Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów" - mówił Dworczyk podczas wtorkowego briefingu.
 
Jak dodał, uroczystości pogrzebowe będą dwudniowe i odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. "Miejscem pochówku pana premiera Olszewskiego będą Powązki Wojskowe" - poinformował Dworczyk.
 
Zaznaczył jednocześnie, że wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych zostały opracowane w porozumieniu z rodziną.
 
Dworczył odnosząc się do harmonogramu uroczystości pogrzebowych poinformował, że w piątek o godz. 9 do KPRM zostanie przywieziona trumna z ciałem Jana Olszewskiego i zostanie ona wystawiona w hallu KPRM.
 
"Między godz. 10 a 19 w najbliższy piątek będzie można (...) oddać hołd śp. premierowi Olszewskiemu w hallu KPRM" - powiedział Dworczyk. 
 
(PAP)