Samochód prawie przecięło na pół - trzy ofiary wypadku w Gdyni [WIDEO]

Jak poinformował PAP oficer prasowy gdyńskiej policji Krzysztof Kuśmierczyk, do wypadku doszło około godz. 5. Toyota uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej znajdujący się pomiędzy pasami ruchu.

 

Śmierć poniosło trzech podróżujących autem młodych mężczyzn. „Na tę chwilę ustaliliśmy tożsamość jednego z nich – kierowcy. Jest to 27-letni mieszkaniec Gdyni. Będziemy ustalać personalia pozostałych dwóch ofiar” – powiedział Kuśmierczyk.

 

Wyjaśnił, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość nie dostosowana do panujących warunków atmosferycznych. Kuśmierczyk przypomniał że w nocy temperatura sięgała zera, a jezdnia mogła być śliska.

 

Na miejscu wypadku nadal pracują m.in. policyjny technik kryminalistyki i prokurator. Ul. Chwarznieńska jest wyłączona z ruchu w obydwu kierunkach. Może to potrwać jeszcze nawet kilka godzin.

 

Chwarznieńska to jedna z ważniejszych ulic w Gdyni: łączony ona miasto z obwodnicą Trójmiasta. Do wypadku doszło około 150 m od obwodnicy.

 

(PAP)