Uczą wrócić do życia po odsiadce. Ośrodek Pomost w Zabrzu sam jednak potrzebuje pomocy [WIDEO]

To miejsce, w którym nie tylko znikają stereotypy, ale - przede wszystkim - odbudowywani są ludzie rozbici przez wieloletnie odsiadki.

 

Do tej pory z pomocy zabrzańskiego ośrodka Pomost jednorazowo korzystać mogło maksymalnie 24 byłych więźniów, wkrótce ma się to jednak zmienić. Ośrodek bowiem się powiększa.

 

Chętnych do skorzystania z pomocy Pomostu nie brakuje, a to jedno z nielicznych tego typu miejsc w kraju.

 

Po wieloletniej odsiadce rzeczywistość bez krat w oknach bywa zderzeniem z zupełnie obcym światem. Miejscem bez domu i najbliższych, w którym nawet rodzinne miasto zmieniło się nie do poznania.

 

Bez odpowiedniej pomocy zmienić swoje życie nie jest jednak tak łatwo. Ośmiu na dziesięciu byłych więźniów wraca nie tylko do starego towarzystwa, ale do dawnego życia i - w konsekwencji - znów za kraty.

 

Dzięki ośrodkowi byli więźniowie nie tylko mają szansę na znalezienie nowego domu i pracy, ale również na nauczenie się, jak radzić sobie ze skrzętnie skrywanymi w więzieniu emocjami.

 

Szczegółowe informacje na temat tego, jak włączyć się w akcję pomocy dla ośrodka Pomost, znaleźć można między innymi na jego facebookowym profilu.