Ranking zaufania polityków. Sprawdź, komu ufamy najbardziej a komu najmniej [SONDAŻ]

Ranking zaufania polityków. Sprawdź, komu ufamy najbardziej a komu najmniej [SONDAŻ]

Trzeci w rankingu nieufności jest prezes PiS Jarosław Kaczyński (43 proc.)

 

Prezydent Duda w lutym, tak jak dotychczas, jest liderem rankingu zaufania do polityków; zaufanie do niego deklaruje 63 proc. ankietowanych, nie ufa mu 26 proc. Notowania prezydenta nie zmieniły się od poprzedniego badania.

 

Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych przez Polaków zaufaniem zajmuje w lutym premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 55 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt. proc.), a 28 proc. deklaruje nieufność (spadek o 3 pkt. proc.).

 

Na trzeciej pozycji w rankingu zaufania lokuje się lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz (45 proc., wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do stycznia); nie ufa mu 22 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.).

 

Zaufanie do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro deklaruje 44 proc. ankietowanych (bez zmian); nie ufa mu 35 proc. badanych (spadek o 1 pkt. proc.). Na kolejnym miejscu w rankingu zaufania znalazła się wicepremier Beata Szydło - 44 proc. zaufania (bez zmian), nie ufa jej 36 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.).

 

Największą nieufnością w lutym obdarzany jest szef PO Grzegorz Schetyna (49 proc., wzrost o 4 punkty proc. w stosunku do stycznia); ufa mu 20 proc. ankietowanych (spadek o 8 punktów proc.). Na drugim miejscu jest szef partii Teraz! Ryszard Petru (45 proc. nieufności, wzrost o jeden punkt procentowy) i 17 proc. zaufania (o 1 punkt proc. mniej).Na trzecim miejscu jest prezesa PiS Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 43 proc. ankietowanych (spadek o 4 punkty proc.); zaufaniem obdarza go 40 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc.).

 

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich face-to-face wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7–14 lutego 2019 r. na liczącej 968 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

 

(PAP)