''Wypełniamy kieszenie Polaków!'' Wyborcze obietnice PiS-u [WIDEO]

Podczas sobotniej konwencji PiS, która odbywa się pod hasłem "Nowa arena programowa".

 

"Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka" - ogłosił na początku konwencji prezes PiS. 

 

PiS pomoże młodym ludziom wchodzącym w życie; nie będzie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Polityk podkreślił, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie".

 

Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

 

Prezes PiS podkreślił, że równość to prawo do godnego życia wszystkich Polaków; pytał czy o tę równość trzeba zabiegać i czy wszyscy w Polsce tę równość akceptują.

 

"Nie wszyscy. Ciągle trwa zaciekła obrona różnego rodzaju przywilejów, różnych grup, różnych kast i dlatego ten problem jest tak ważny i ma oczywiście różne dodatkowe jeszcze wymiary, w tym tak istotny wymiar ekonomiczny" - powiedział Kaczyński.

 

Jak wskazał, dziś zbliżają się do siebie bardzo odległe grupy społeczne w zakresie "poziomu gospodarczego, ekonomicznego zaopatrzenia". "Te nożyce w Polsce w tej chwili się powoli zamykają, one zawsze będą jakoś tam otwarte, ale powinny być jak najmniejsze" - dodał prezes PiS.

 

Jego zdaniem, "wolność też jest kwestionowana". "Są tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, wolność słowa, ba - wolność sumienia, wolność religii, którzy w gruncie rzeczy zapowiadają, że w Polsce, jeśli zwyciężą, zniesiona zostanie demokracja, a ogromna część społeczeństwa o poglądach innych niż te, które oni głoszą będzie w gruncie rzeczy wyłączona z czynnej polityki" - zauważył. "Krótko mówiąc jest o co zabiegać, ta kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce ta równość i wolność będzie, czy też zostanie podważona" - oświadczył Kaczyński.

 

(PAP)