Gwiazda Disco Polo zrywa z PSL. ''Idą razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami''

Gwiazda Disco Polo zrywa z PSL. ''Idą razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami''
fot. PAP

Gwiazda muzyki Disco Polo wielokrotnie w wywiadach ukazywała swoje konserwatywne poglądy, które zgadzały się z linią programową ludowców. Warto wspomnieć fakt, iż Świerzyński kilkukrotnie próbował startu w wyborach parlamentarnych, jednak nigdy nie udało mu się zostać posłem.

 

Teraz jednak, po blisko 25 letniej współpracy z PSL-em planuje odejście z partii, o czym poinformował na facebookowym profilu.

 

Nowe PSL zapomniało że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok” - czytamy w oświadczeniu.

 

Choć Sławomir Świerzyński zdecydowanie nie należy do politycznego TOP-u, to jednak rezygnacja tak znanej osoby może odbić się na zachowaniu innych działaczy. Nie wykluczone, że odejście muzyka spowoduje falę przez którą partia straci wielu lokalnych polityków.