Ich dzieci to nie pedofile! Matki osób LGBT żądają przeprosin od małopolskiej kurator [WIDEO]

Są oburzone i zdeterminowane. Matki dzieci LGBT w środę z samego rana przyjechały do siedziby małopolskiego kuratorium. Jednak mimo że się zapowiedziały, pani kurator nie zastały.

 

Chciały spotkać się z kurator Barbarą Nowak. Niedawno szefowa małopolskiego kuratorium oświaty umieściła w internecie kontrowersyjny wpis. Krytykuje w nim prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie deklaracji LGBT Plus.

 

Nowak uznała,że społeczność LGBT pod pozorem walki o równouprawnienie propaguje... pedofilię.

 

 

“Oczekujemy przeprosin. Wysłuchania nas - po pierwsze - nas rodziców, którzy mamy dzieci w szkołach, którzy codziennie zmagamy się z ich problemami.” - tłumaczy jedna z matek.

 

“No rozumiem, że pani kurator nie musi być przyklejona do krzesła w gabinecie, ale też wczoraj Irmina tutaj dzwoniła i się dowiadywała czy pani kurator będzie, powiedziano, że będzie, więc rozumiemy, że nie chce się spotkać.” skomentowała sytuację inna kobieta z delegacji matek.

 

Kurator nie podobają się zapisy deklaracji dotyczące edukacji seksualnej dzieci zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Podobny pogląd wyrażają ostatnio też politycy Prawa i Sprawiedliwości - w tym kandydujący niedawno na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

 

“Ja nie chcę, żeby ktokolwiek testował takie rzeczy w Warszawie. Ja się na to nie zgadzam jako człowiek, który reprezentuje bardzo dużą grupę warszawiaków i jak będzie trzeba, podejmiemy naprawdę duży protest.” - oświadczył Jaki.