Opatrunek z pistoletu. Nowoczesny sposób leczenia oparzeń [WIDEO]

Opatrunek na rany po oparzeniach jeszcze nigdy nie był nakładany w tak nietypowy sposób. Urządzenie opracowane w Izraelu to narzędzie przypominające nieco duży pistolet-zabawkę na wodę. Rozpyla ono bezpośrednio na ranę przeźroczysty, strukturalnie podobny do skóry, o  opatrunek polimerowy.

 

Nowoczesny opatrunek jest cienki, ale trwały. Wytrzymuje zamoczenie w wodzie przez dobę, a po nałożeniu na ranę złuszcza się naturalnie, gdy tylko skóra pod nim się zagoi. Jedno natryskiwanie pozwala chronić ranę nawet przez trzy tygodnie.

 

SpinCare pozwala nie tylko na bezbolesne leczenie, ale pomaga też personelowi medycznemu. Procedury są bowiem mniej czasochłonne, mogą też być rozwijane, na przykład poprzez dodawanie substancji wspierających odbudowę skóry czy środków antybakteryjnych, by przeciwdziałać zakażeniom.

 

Twórcy urządzenia przekazali już kilka jego sztuk do szpitali w Europie. Do połowy roku firma NanoMedic chce rozpocząć wprowadzanie produktu na europejski, a później także amerykański rynek. Zapewnia przy tym, że cena rozpylacza, jak i kapsułek z substancją opatrunkową będzie na tyle atrakcyjna, że szpitale nie powinny mieć problemów z ich zakupem.