Makabra w Poznaniu. Bezdomny zginął straszną śmiercią

Makabra w Poznaniu. Bezdomny zginął straszną śmiercią
Pexels
Do zdarzenia doszło we wtorek na poznańskiej dzielnicy Wilda. Pracownicy firmy zajmującej się wywozem śmieci, znaleźli zwłoki mężczyzny i powiadomili policję.
 
"Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były obrażenia spowodowane przez prasę, która znajdowała się w śmieciarce. Nie stwierdzono wcześniejszych obrażeń, które mogły by wskazywać, że mężczyzna został pobity. Na 90 procent mamy zweryfikowaną jego tożsamość" - powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej prokuratury Michał Smętkowski.
 
Zmarły od kilku tygodni często koczował i spędzał noce przy śmietniku. Według najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzenia mężczyzna wszedł do kontenera na makulaturę, przykrył się kartonami i zasnął. Rano po odbiór odpadów przyjechała śmieciarka.
 
"Pracownicy dopiero po przesypaniu zawartości kontenera do śmieciarki i uruchomieniu prasy zorientowali się, że w środku jest człowiek" - dodał Smętkowski.
 
Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań toksykologicznych, mający na celu sprawdzenie, czy zmarły mężczyzna był trzeźwy.
 
(PAP)