Przeciw ''szajce rozkradającej Polskę''. Konfederacja Korwina piętnuje tzw. PO-PiS [WIDEO]

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy jest otwarta na "wszystkich porządnych ludzi, którzy działali również w strukturach ludowych" - oświadczył w czwartek prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Podkreślił, że "polska wieś pozostaje bastionem zdrowego rozsądku".
 
"Rozmawialiśmy już trzy miesiące temu z niektórymi działaczami PSL, którzy mówili, że chcą się przestawić na taką centroprawicową orientację" - poinformował prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Sejmie. Odniósł się w ten sposób do sytuacji w PSL po przystąpieniu do Koalicji Europejskiej m.in. do wypowiedzi niektórych ludowców, którzy nie akceptują tej decyzji.
 
"Myślę, że na pewno przed wyborami do parlamentu polskiego będą z nimi negocjacje, być może nawet jeszcze i w tej chwili (przed wyborami do PE)" - dodał Korwin-Mikke.
 
Winnicki podkreślił, że Konfederacja jest otwarta na "wszystkich porządnych ludzi, którzy działali również w strukturach ludowych". "Oczywiście będzie to wymagało odpowiedniej weryfikacji" - dodał.
 
fot.PAP/Jakub Kamiński 
 
"Polska wieś, polska prowincja, pozostaje bastionem zdrowego rozsądku w naszej ojczyźnie pod wieloma względami. I chcemy, żeby ludzie, którzy dobrze działali, którzy dobrze przysłużyli się polskiej wsi, polskiej prowincji, byli również reprezentowani w naszej koalicji jak najszerzej" - oświadczył poseł. "Także inni działacze wiejscy-rolniczy, są tymi, z którymi cały czas rozmawiamy" - podkreślił.
 
Według Winnickiego Konfederacja w najbliższych tygodniach przedstawi "dopinane teraz" listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Ujawnił, że do Konfederacji "zgłaszają się kolejne środowiska". "Na szeroko rozumianej prawicy +pozapisowskiej+, było kilka inicjatyw jeszcze miesiąc, czy dwa miesiące temu. W tej chwili wygląda na to, że Konfederacja pozostaje jedyną realną (siłą polityczną), i teraz część środowisk - dzisiaj trochę już +za pięć dwunasta+ - zaczyna się do nas zgłaszać. I zaczyna z nami chętniej rozmawiać, dlatego że pokazujemy dynamikę, że pokazujemy tę nową jakość" - stwierdził prezes RN.
 
Liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, jak oficjalnie nazywa się od środy komitet wyborczy Koalicji Propolskiej do PE, przypomnieli też swoje główne cele programowe.
 
Korwin-Mikke podkreślił, że "ludzie muszą mieć wybór". "Albo mają krętaczy z PiS, albo mają antypolską Koalicję Europejską, albo mają propolską koalicję, która zwie się Konfederacją" - wyjaśnił.
 
Prezes Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek zaznaczyła, że Konfederaci startują w eurowyborach po to, "żeby było normalnie, żeby decyzje dotyczące Polski i Polaków nie zapadały poza granicami naszego kraju". Działaczka pro-life zwróciła także uwagę na postulaty związane m.in. z suwerennością kraju, godnym życiem, wolnościami obywatelskimi, ochroną życia, tożsamością małżeństwa, niezależnością rodziny od państwa oraz wspieraniem rodziny "na wszystkich etapach jej rozwoju".
 
Winnicki podkreślił, że Konfederaci są "narodowcami, wolnościowcami, pro-liferami, tradycjonalistami, działaczami społecznymi. To są ludzie, którzy dzisiaj podejmują sztandar niepodległości, realnie niepodległego państwa polskiego" - mówił. 
 
(PAP)