Cejrowski ostro o polityce PiS: ''To jest dyktatura! Gospodarka upada od czegoś takiego''

Cejrowski ostro o polityce PiS: ''To jest dyktatura! Gospodarka upada od czegoś takiego''
fot. screen youtube.com

Cejrowski będący stałym gościem programu "Radiowy Przegląd Prasy" odnosił się m.in. do tematu szerzącego się w Polsce socjalizmu oraz  pomysłów zaproponowanych przez PiS w trakcie ostatniej konwencji programowej.

 

"Wróciło stare. Socjalizm się nie sprawdził nigdzie na świecie, jako system ekonomiczny. Musi być kapitalizm, który namnoży pieniądze. Szwecja pokazała, że jak się utrzymuje kapitalizm to można sobie pozwolić na socjalne wybryki" – mówił Wojciech Cejrowski.

 

Jednocześnie zauważył, że takie podejście jest fatalne w skutkach.

 

Upaństwowienie wszystkiego, wszędzie te systemy upadają. To są bolesne upadki dla społeczeństwa, bo trzeba przykręcać śrubę.

 

Jako przykład podróżnik podał sytuację Wenezueli, która przed wejściem socjalistów do władzy, była jednym z najbogatszych krajów regionu.

 

"Wenezuela zanim przyszli budować socjalizm, to był super bogaty kraj. Pod wieloma względami mieli dobrze i to był super bogaty kraj, pierwszego świata. Zaczęli robić socjalizm, bo skoro jesteśmy tacy bogaci to rozdawajmy: na zupę, na leki, prąd będzie za darmo, benzyna będzie za darmo i była przez pewien czas dla ludzi. Gospodarka upada od czegoś takiego" – przypomniał.