Staruszka ofiarą ''selfiozy''. Chciała się uwiecznić na''lodowym tronie'', ale morze miało inne plany

Staruszka ofiarą ''selfiozy''. Chciała się uwiecznić na''lodowym tronie'', ale morze miało inne plany
Twitter/Xiushook

OK, może nie było to technicznie selfie - pani Streng poprosiła syna o strzelenie niebanalnej fotki, ale motywy i skutki tego wyczynu były podobne jak w przypadku wielu ''selfiarek''-ryzykantek.

 

- Lód miał kształt aż zachęcający do siedzenia. Pomyślałam więc sobie: Cóż, to może być zabawne! - opowiada staruszka ABC News.

 

Amerykańscy turyści nie przewidzieli jednak, że gigantyczna fala oderwie lodowy tron pani Streng i porwie go wraz z pasażerką na gapę.

 

 

 

- Myślałam, że bryła jest bezpieczna. Przede mną robiło sobie na niej zdjęcia kilka dziewczyn. Jednak nie ważę za wiele, więc podejrzewam, że po prostu łatwiej było fali w moim przypadku oderwać bryłę - wyjaśnia Judith.

 

Emerytka może mówić o dużym farcie. W pobliżu przepływał łodzią akurat mężczyzna; pomógł kobiecie zanim było za późno.

 

Judith postanowiła spojrzeć na całą sytuację z humorem. Jej 24-letnia wnuczka podzieliła się tą historią - wraz ze zdjęciami - na Twitterze.

 

Żyjąca na krawędzi emerytka zrobiła furorę w internecie. Pojawiły się porównania kobiety do kultowej Elsy, bohaterki animacji "Kraina Lodu".

 

">Kraina Lodu 3< jest świetna", napisał internauta, a inny tak skomentował mrożącą krew w żyłach historię - "Elsa za 60 lat".

 

Pani Streng nie jest speszona sławą i tymi reakcjami. - Zawsze chciałam być królową - To była moja szansa! - mówi.