8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli. Solidarność jeszcze niezdecydowana [WIDEO]

ZNP domaga się 1000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty.

 

W styczniu związek wszczął procedury sporu zbiorowego prowadzące do strajku w oświacie.

 

Referendum strajkowe rozpocznie się 5 marca i potrwa przez pełne dwa tygodnie robocze. W referendum będzie mógł wziąć udział każdy pracownik szkoły lub przedszkola, nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy administracji i obsługi.

 

Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli o 1 tys. zł jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku od 8 kwietnia? - to treść pytania, na jakie do 25 marca odpowiedzą nauczyciele w ramach referendum strajkowego ZNP.
 
Decyzją ZNP do 25 marca zostanie przeprowadzone referendum strajkowe we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego z nimi sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli o 1 tys. zł.
 
W poniedziałek prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że prezydium Zarządu Głównego ZNP ustaliło treść pytania referendalnego: "Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od 8 kwietnia br.?"

 

(PAP)