Wielki powrót Kubicy! Piękne słowa Ricciardo i brawa dla polskiego kierowcy [WIDEO]

Wielki powrót Kubicy! Piękne słowa Ricciardo i brawa dla polskiego kierowcy [WIDEO]
fot. screen video twitter.com

Kubica ostatni raz wystartował w mistrzostwach świata w 2010 roku. 26-letni wówczas Polak uchodził za jeden z największych talentów tego sportu. Jego karierę zatrzymał wypadek podczas Rajdu Ligurii w lutym 2011, w którym doznał poważnych obrażeń. W tym sezonie będzie bronił barw Williamsa - teamu, który w minionym sezonie zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a na testach w tym roku miał najgorsze czasy z całej stawki.

 

"Emocje? Szczerze mówiąc, nie miałem nawet czasu za bardzo o nich myśleć. Byłem bardzo skupiony na swojej pracy. Starałem się nauczyć jak najwięcej o +nowej Formule 1+, która rozwinęła się, kiedy mnie tu nie było. Nie mieliśmy idealnego startu w testach, więc jest jeszcze wiele rzeczy do sprawdzenia" - powiedział Kubica na konferencji na torze w Melbourne, gdzie w niedzielę odbędzie się inaugurujący sezon wyścig o Grand Prix Australii.

 

 

Polak wygrał jeden wyścig w karierze - w 2008 roku w Kanadzie. W tym samym sezonie w Bahrajnie wywalczył swoje jedyne dotychczas pole position.

 

"Robert wspomniał, że miał +trochę dłuższą przerwę zimową+. Chyba nie zdajemy sobie sprawy, przez co musiał przejść, aby do nas wrócić. Tym bardziej cieszę się, że znów go tu widzę. To świadczy o jego charakterze" - podkreślił reprezentant gospodarzy Daniel Ricciardo.

 

 

 

 

 

Źródło: PAP / Twitter.com / Telewizja Superstacja