Matka 9-latki doprowadziła do zatrzymania pedofila. Przyjechał na ''randkę'', powitała go policja [WIDEO]

Łódzki sąd aresztował w czwartek na trzy miesiące 47-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Grozi mu kara do 3 lat więzienia - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
 
Według prokuratury mężczyzna nawiązał za pośrednictwem internetu kontakt z 9–latką w celu popełnienia przestępstwa pedofilii oraz składał jej propozycję obcowania płciowego.
 
Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, matka dziewczynki zauważyła, iż z jej 9-letnią córką za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłuje nawiązać kontakt dorosły mężczyzna. Wychwyciła tę informację dzięki filtrowaniu przysyłanych do dziewczynki wiadomości. Bez wiedzy dziecka podtrzymała kontakt z mężczyzną i ustaliła, że to mieszkaniec Białegostoku.
 
"Treść przesyłanych wiadomości nie budziła wątpliwości, co do tego, że intencją mężczyzny było popełnienie przestępstwa pedofilii. W kierowanej korespondencji składał propozycje obcowania płciowego" - powiedział Kopania.
 
 
W uzgodnionym terminie 47–latek przyjechał do Łodzi. Dzięki współpracy kobiety z policją został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.
 
W miejscu zamieszkania podejrzanego przeprowadzono przeszukanie. Zabezpieczono telefony komórkowe, w których ujawniono treści wskazujące na wymianę tego typu korespondencji z innymi małoletnimi. Przeprowadzona zostanie ekspertyza informatyczna i sprawdzone dane, które mogą wskazywać na popełnienie przez mężczyznę innych przestępstw o charakterze pedofilskim.
 
Ze względu na obawę matactwa prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i 47-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. 
 
(PAP)