Minister finansów zablokuje ''piątkę Kaczyńskiego''? ''Przez rok może jakoś się uda'' [WIDEO]

W rozmowie z gazetą minister stwierdziła, że "piątka Kaczyńskiego" w połączeniu z już wprowadzonymi nowymi sztywnymi pozycjami w budżecie spowoduje przekroczenie dopuszczalnego limitu wydatków aż o ok. 58 mld zł.

 

- Sytuacja jest trudna i będzie wymagała wielu ryzykownych zabiegów księgowych. Przez rok może jakoś się uda, ale nie da się tak planować każdego budżetu - dodaje z rozmowie z "Dziennikiem" osoba z Ministerstwa Finansów.

 

Teresa Czerwińska dowiedziała się o "piątce"... dzień przed konwencją Prawa i Sprawiedliwości, na której ogłoszono ten program - informuje "DGP" osoba z kręgów rządowych.

 

- Teresa Czerwińska na pewno będzie próbowała dotrzeć do prezesa PiS, aby zracjonalizować, ograniczyć koszty "piątki Kaczyńskiego", szczególnie jeśli chodzi o 2020 r. - dodaje informator dziennika.

 

"Piątka PiS" ma obejmować 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych - przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

 

Źródło: Onet.pl