21 marca rysujemy linię na swojej dłoni. Gwiazdy zachęcają do szlachetnej akcji

21 marca rysujemy linię na swojej dłoni. Gwiazdy zachęcają do szlachetnej akcji
instagram: annalewandowskahpba/lifetimepolska

Pojedyncza bruzda dłoniowa to znak rozpoznawczy osób z zespołem Downa. Stąd wziął się pomysł na akcję malowania na dłoni linii prostej w geście solidarności i pomocy.

 

W tym roku do zaangażowania się w akcję #LiniaProsta zachęca telewizja Lifetime i fundacja "Ja też". Za każde zdjęcie opatrzone tym hasztagiem Lifetime przekaże złotówkę na rzecz wspomnianej fundacji oraz projektu "Przystanek Szekspir".

 

Akcję "Przystanek Szekspir" prowadzi gdański Teatr Szekspirowski, organizując zajęcia przygotowujące osoby z zespołem Downa do wykonywania zawodu stewarda podczas przedstawień.

 

Przypominamy, jakie gwiazdy przyłączyły się do akcji #LiniaProsta w zeszłym roku.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzisiaj jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jako prezes @olimpiadyspecjalnepolska dołączam się do akcji #LiniaProsta

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) Mar 21, 2018 o 7:53 PDT

 

 

 

Trisomia 21 - inna nazwa zespołu Downa - powstaje, kiedy przy 21. parze chromosomów znajdzie się dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment. To dość częsta choroba genetyczna: występuje z częstotliwością od 1:800 do 1:1000 żywych urodzeń. Syndrom powoduje lekką lub średnią niepełnosprawność intelektualną. U kobiet po 30. roku życia ryzyko urodzenia dziecka z trisomią 21 wzrasta niemal dwukrotnie w stosunku do młodszych matek.

 

 

źródło: Noizz.pl