''Dzieci z in vitro nie mają duszy!'' - miał powiedzieć kapłan podczas przygotowań do pierwszej komunii

''Dzieci z in vitro nie mają duszy!'' - miał powiedzieć kapłan podczas przygotowań do pierwszej komunii
Pexels

- Ksiądz powiedział, że dzieci z in vitro nie mają duszy, ponieważ dusza może zrodzić się tylko z połączenia dwóch ciał: kobiety i mężczyzny. Dusza nie może narodzić się w laboratorium, gdzie pan docent z asystentem robią "pyk" – twierdzi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jedna z matek. Dodaje, że wypowiedź boleśnie ją dotknęła, ponieważ jej dziecko przyszło na świat właśnie dzięki metodzie in vitro.

 

Ksiądz miał wygłosić tę opinię w czasie spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Duchowny wszystkiemu zaprzecza. Mówi, że nie jest to nawet jego prywatna opinia: - Dzieci, które zostały poczęte za pomocą in vitro, cieszą się w pełni naturą ludzką i posiadają duszę.

 

Jednocześnie jednak praski kapłan mówi, że w czasie spotkania przedstawił metodę zapłodnienia in vitro jako niemoralną. Przekonywał, że "nie dokonuje się ona w atmosferze miłości, ale niejako aktu produkcyjnego", a samo in vitro "nie odpowiada logice daru".

 

Jakub Troszyński z biura prasowego diecezji warszawsko-praskiej powiedział, że władze kościelne odniosą się do sprawy, kiedy kobieta zgłosi się do kurii.

 

Źródło: RadioZET.pl