Narasta niebezpieczna tendencja. Młodzi mężczyźni mają problem z… seksem

Narasta niebezpieczna tendencja. Młodzi mężczyźni mają problem z… seksem
Pexels

W 2018 roku aż 28% Amerykanów płci męskiej między 18 a 30 rokiem życia zadeklarowało, że w ogóle nie uprawia seksu. Tak dramatycznej tendencji nie odnotowano w przypadku Amerykanek. 

 

 

Na zjawisko i subkulturę inceli świat zwrócił uwagę w zeszłym roku, po ataku terrorystycznym w Toronto. 23 kwietnia 2018 roku mężczyzna wjechał furgonetką w tłum, zabijając 10 osób. Zamachowcem okazał się 25-letni programista Alek Minassian. 

 

Terrorysta nie krył się ze swoją mizoginią, czyli nienawiścią do kobiet. Był prawiczkiem i nie bez powodu 8 z 10 jego ofiar stanowiły kobiety. Minassian wychwalał innego masowego mordercę, Amerykanina Elliota Rodgera, który w 2014 dokonał zamachu ze zbliżonych pobudek.

 

Rodger zabił za pomocą noża i broni palnej 6 osób na terenie kampusu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Po wszystkim popełnił samobójstwo. W trakcie dokonywania zamachu wszedł do kawiarni, gdzie nagrał filmik na swój kanał na YouTube. W nagraniu wyjaśniał, że winą za swoje problemy obarcza kobiety. Zdążył tez wysłać 141-stronicowy manifest o oczyszczeniu całego świata z popędu seksualnego swojemu ojcu oraz terapeutce.

 

 

Środowisko inceli za swój mimowolny celibat obwinia społeczeństwo, które ich zdaniem promuje hipergamię – wybieranie przez kobiety wyłącznie bardzo atrakcyjnych fizycznie lub zamożnych mężczyzn. Dyskusje internetowe na forach dla inceli obfitują w negatywne emocje (wielu inceli cierpi na depresję oraz zaniżone poczucie własnej wartości), mizoginię oraz... memy o stosowaniu przemocy wobec osób aktywnych seksualnie. 

 

Niektórzy incele są zdania, że gwałt jest właściwą opcją i powinien zostać zalegalizowany, inni domagają się natomiast powstania państwa z powszechną redystrybucją seksu.

 

W Ameryce Północnej doszło do 6 masowych morderstw (5 w USA, 1 w Kanadzie) popełnionych przez samoświadomych inceli. Zginęło w nich 46 osób - nie licząc 4 sprawców.

 

Źródło: Ifstudies.org, Wikipedia.org