Biedroń ostro! ''Polacy są bardziej antyklerykalni, niż się wydaje''

Biedroń ostro! ''Polacy są bardziej antyklerykalni, niż się wydaje''

Biedroń w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie ocenił, że "Kościół jest największym beneficjentem środków unijnych, a zarazem największym hamulcowym naszej europejskości". "To Kościół blokuje emancypację kobiet i mniejszości, a także wyjaśnianie afer pedofilskich" - powiedział.

 

Zdaniem lidera Wiosny "Kościół zbyt długo spowiadał Polki i Polaków".

 

"Najwyższy czas, żebyśmy my zaczęli spowiadać zdeprawowany Kościół" - przekonywał. Według Biedronia polskie społeczeństwo jest bardziej antyklerykalne, niż się wydaje politykom.

 

Jednocześnie zadeklarował, że jeśli księża "będą stawiać opór i nie będą chcieli rozmawiać o regulacjach opodatkowania Kościoła", wówczas jego ugrupowanie wprowadzi tam kasy fiskalne.

 

"Uważam, że Polska, w której rozdzielone zostanie państwo od Kościoła, będzie lepsza" - podkreślił.

 

"Trzeba z tym skończyć" - powiedział, mówiąc o cenie, jaką jego zdaniem państwo płaci za związki z Kościołem. "Tylko nie zrobi tego Platforma Obywatelska ani Koalicja Europejska, bo oni zawsze klęczeli przed biskupami" - dodał Biedroń.

 

"Donald Tusk w 2011 r. obiecywał likwidację Funduszu Kościelnego. Mamy 2019 r. i Fundusz Kościelny ciągle istnieje i ma się coraz lepiej" - wskazał.

 

(PAP)