„Przyszłość Polski. Wielki Wybór”- hasłem Koalicji Europejskiej na wybory do PE

„Przyszłość Polski. Wielki Wybór”- hasłem Koalicji Europejskiej na wybory do PE

Schetyna podkreślił w swoim wystąpieniu, że Koalicja Europejska została powołana z myślą o lepszej przyszłości Polski. "Chodziło o to, żeby Polakom dać możliwość podjęcia wielkiego wyboru i zbudowaliśmy to. Mam pomysł, mamy zespół, mamy ludzi, mamy cel, które stawiamy przed sobą" - mówił lider PO.

 

Celem tym - jak zaznaczył - jest doścignięcie najlepszych i najbardziej rozwiniętych krajów Europy Zachodniej. "To jest realizacja marzeń pokoleń Polaków, żeby być w zachodniej części Europy, żeby decydować o przyszłości kontynentu, żeby brać udział w wielkiej, wspólnej polityce" - dodał.

 

"Jesteśmy razem, bo dla nas te rzeczy, które są najważniejsze - przekonany jestem, że też dla większości Polaków - z nimi idziemy do tych wyborów. Będziemy mówić o konstytucji, że nie można jej łamać, będziemy mówić o praworządności, będziemy mówić o obecności Polski w Unii, ale także o prawach mniejszości, o społeczeństwie obywatelskim, o tym wszystkim, co jest najważniejsze" - mówił Schetyna.

 

W czwartek liderzy: PO - Grzegorz Schetyna, PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, SLD - Włodzimierz Czarzasty, Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer oraz Marek Kossakowski z Zielonych podpisali deklarację programową Koalicji Europejskiej na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

"Celem Koalicji Europejskiej jest trwałe zakorzenienie narodowego indywidualnego losu Polek i Polaków na Zachodzie. Zapewnienie takich samych standardów: praw i wolności, poziomu życia, możliwości rozwoju, bezpieczeństwa - jakie były dotąd przywilejem mieszkańców Europy Zachodniej" - podkreślono w deklaracji.

 

Wśród dziesięciu punktów programowych znalazły się: Polska wśród liderów Unii Europejskiej; Fundusze europejskie dla obywateli i samorządów; Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa; Unia zdrowego i dłuższego życia; Unia na rzecz wyrównywania poziomów życia Europejczyków; Unia Europejska wartości; Unia Europejska dla młodych; Unia wspólnego bezpieczeństwa; Unia czystego powietrza i taniej energii oraz Unia spójna transportowo i komunikacyjnie.

 

Koalicja zaprezentowała też swoje hasło wyborcze: "Przyszłość Polski. Wielki Wybór".

 

(PAP)