Co tam się stało? 75-letni senior potrącił cztery nastolatki! Wszystko nagrano [WIDEO]

Co tam się stało? 75-letni senior potrącił cztery nastolatki! Wszystko nagrano [WIDEO]

Jak czytamy na portalu policja.pl w sobotę po godz 9 rano łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Kaczyńskich w Łukowie. Wynikało z niego, że kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzące przez jezdnię piesze nastolatki. 

 

Jak ustaliła policja 75-letni łukowianin „zjeżdżając z ronda” potrącił cztery nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych. Z miejsca wypadku dwie z nich odwieziono do szpitala. Lekarze stwierdzili, że urazy jakich doznały nie zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Policjanci ustalili, że kierujący autem mężczyzna był trzeźwy. 75-latek tłumaczył mundurowym, że nie zauważył przechodzących po przejściu nastolatek. 

 

Całą tą niebezpieczną sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policja opublikowała je ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

 

Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 75-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

 


Źródło: policja.pl