Koniec protestu taksówkarzy w Warszawie. We wtorek możliwa kontynuacja

Koniec protestu taksówkarzy w Warszawie. We wtorek możliwa kontynuacja
fot.PAP/Radek Pietruszka
"Strona protestująca zobowiązuje się do zawieszenia protestu do dnia 9 kwietnia do godz. 14" - powiedział przewodniczący mazowieckiego NSZZ "Solidarność" Rafał Piotr Jurek po wyjściu przedstawicieli związków taksówkarzy zawodowych z rozmów w ministerstwie. Decyzję o ewentualnej kontynuacji protestu we wtorek taksówkarze mają podjąć po przedstawieniu im przez stronę rządową stanowiska wobec ich postulatów.
 
Jak podkreślił, "strona rządowa zobowiązała się do przedstawienia na Radzie Ministrów 9 kwietnia wątpliwości i zastrzeżeń w funkcjonowaniu branży taksówkarskiej, jak również przyjrzeć się obowiązującym obecnie przepisom regulującym rynek przewozów i procedowanemu projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym".
 
Przedstawiciele protestujących mają zostać poinformowani o stanowisku Rady Ministrów we wtorek do godz. 14. Rząd ma poruszyć kwestie: możliwości czasowego wyłączenia aplikacji służących do zamawiania przejazdów do momentu uregulowania ich funkcjonowania nową ustawą (Bolt, Uber - PAP). Utrzymania egzaminów z topografii i wprowadzenia jednej licencji oraz egzekucji obowiązującego prawa w zakresie zarobkowego przewozu osób.
 
W poniedziałek od rana trwał w Warszawie protest taksówkarzy pod hasłem "STOP nielegalnym przewozom". Protestujący rozpoczęli manifestację przed halą Torwar, skąd przeszli pod KPRM, a potem pod Ambasadę USA i MPiT. Rano utrudniony był ruch na drogach dojazdowych do stolicy.
 
(PAP)