W Zachodniopomorskiem do strajku przystąpiło ponad 83% placówek oświatowych

W Zachodniopomorskiem do strajku przystąpiło ponad 83% placówek oświatowych
fot.PAP/Adam Warżawa
"Do strajku przystąpiło 658 placówek oświatowych, co stanowi 83,4 proc. ogółu placówek" – powiedział dziennikarzom prezes zachodniopomorskiego ZNP Adam Zygmunt.
 
"Cały czas jest pewien niepokój, co dalej będzie" – kontynuował Zygmunt.
 
"Niebezpieczeństwem jest to, że po tych niezbyt dobrych propozycjach dla nauczycieli padły dziś propozycje po raz kolejny z pięciu oddziałów, żeby związek rozpatrzył wariant strajku okupacyjnego w środę. To zgłosiły dziś cztery oddziały i ja w rozmowie telefonicznej z posiedzeniem w Warszawie będę starał się przedstawić takie właśnie wnioski. Determinacja jest olbrzymia" – dodał Zygmunt.
 
Z kolei zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak poinformował dziennikarzy, że na Pomorzu Zachodnim do strajku przystąpiło 77,56 proc. szkół i zespołów szkół.
 
Z informacji Sołtysiaka wynika, że w województwie do strajku przystąpiło 63,9 proc. przedszkoli, 88 proc. szkół podstawowych, 78,5 proc. tzw. pojedynczych gimnazjów, a także 65,6 proc. szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jeśli chodzi o zespoły szkół, to strajk objął 71,7 proc. takich placówek. 
 
(PAP)