Korwin o strajku nauczycieli ''Trzeba sprywatyzować szkolnictwo i problem strajku natychmiast zniknie''

Korwin o strajku nauczycieli ''Trzeba sprywatyzować szkolnictwo i problem strajku natychmiast zniknie''

"Jest rzeczą niepodpuszczaną, że dzieci się demoralizuje. Nauczyciele nie wypełniają swoich obowiązków. To nie oni są tego winni tylko winne jest kierownictwo" – zaczął lider Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

 

"Rząd powinien natychmiast, korzystając z tej okazji, natychmiast wprowadzić bon oświatowy, żeby ludzie dostali pieniądze i płacili nimi za szkoły. Trzeba sprywatyzować szkolnictwo i problem strajku natychmiast zniknie. W szkołach prywatnych nie ma żadnych strajków."

 

"Problem zniknie natychmiast, związki się skończą. ZNP trzeba rozwiązać, związku nauczycielstwa powinny być rozwiązane całkowicie, szkoły powinny być prywatne i wtedy nie byłoby żadnych strajków" – dodał.

 

"Jeżeli chcemy nauczyć się języka to nie liczy,my na szkołę tylko prywatne kursy. Proszę sobie pomyśleć jak dobrze nasze dzieci znały geografię, matematykę czy historię gdyby to były prywatne szkoły a nie szkoły państwowe" – wskazywał.

 

"Płacimy za to gigantyczne pieniądze. Utrzymujemy ministerstwo, utrzymujemy kuratoria, inspektoraty, wydziały oświaty płacimy za to gigantyczne pieniądze. Utrzymujemy całą armię urzędników i dlatego są te strajki. Gdyby nie było tej armii to by tego nie było" – zakończył.

 

 

 

Źródło: Facebook: Janusz Korwin Mikke