''SOS'' to pierwszy pośmiertny utwór Aviciiego. Odsłania kulisy jego śmierci?

''SOS'' to pierwszy pośmiertny utwór Aviciiego. Odsłania kulisy jego śmierci?
The Perfect World Foundation/CC

W nagraniu gościnnie pojawił się Aloe Blacc. Jest ono zapowiedzią całego albumu pośmiertnych utworów DJ'a.

 

Dochód ze sprzedaży materiału pomoże nowo otwartej Fundacji Tima Berglinga, zajmującej się zwalczaniem chorób psychicznych wśród młodych osób.

 

Premiera krążka zaplanowana jest na 6 czerwca. "SOS" to kawałek opowiadający o zmaganiach mężczyzny z własną psychiką. W refrenie padają słowa: "Pomóż mi, wysyłam S.O.S. Pomóż mi uzdrowić moją psychikę."

 

 

- Mam wrażenie, że pisząc SOS, Avicii wyprzedził swoją epokę. Tekst dotyczy oczywiście walki z różnymi demonami. Myślę, że to niezmiernie istotny temat, o którym należy głośno mówić. Zwłaszcza, że wszystko, co przekazywał Tim, trafia głęboko do serc ludzi. Za sprawą tego singla mamy szansę dać ludziom możliwość głośnego zawołania o pomoc. - zauważył Aloe Blacc.

 

Avicii odebrał sobie życie 20 kwietnia 2018 roku podczas wakacji w Omanie. Muzyk zmagał się z długotrwałymi atakami paniki, które wywoływały u niego „obezwładniający niepokój” przed koncertami na żywo. Przyczyną odebrania życia były prawdopodobnie problemy psychiczne u artysty. Niektóre źródła podają, że zmarł w wyniku utraty sporej ilości krwi po pocięciu się szkłem z potłuczonej butelki po winie.

 

Kolejnym problemem wrażliwego Szweda były uzależnienia, przede wszystkim to od alkoholu. Spowodowały one poważne problemy ze zdrowiem. Tim Bergling chorował na ostre zapalenie trzustki, a w 2014 roku przeszedł operację usunięcia woreczka żółciowego i wyrostka.

 

Źródło: Wikipedia.org, Eska.pl