''Broniarz do kicia – Zalewska na bruk!'' Janusz Korwin Mikke ostro o strajku nauczycieli!

''Broniarz do kicia – Zalewska na bruk!'' Janusz Korwin Mikke ostro o strajku nauczycieli!

Janusz Korwin Mikke na swoim blogu -  korwin-mikke.pl w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat strajku nauczycieli. Dodał, że by jak twierdzi było normalnie, za szkołę rodzice powinni płacić. 

 

"Zanim zajmę się nauczycielami, przypomnę, że szkoły nie są po to, by nauczyciele mieli posady, ani po to, by politycy z Ministerstwa Edukacji Narodowej mogli na dzieciach eksperymentować. Szkoły są dla uczniów – a raczej: dla ich rodziców" – napisał Korwin Mikke na swoim blogu. 

 

Prezes partii KORWIN opisuje również jak powinien według niego funkcjonować system edukacji w "normalnym" kraju. 

 

"W normalnym kraju (dziś mało jest takich!) za szkołę płacą rodzice – i rodzice decydują, czego uczą się ich dzieci. Gdybyśmy zapomnieli o urzędnikach-pedofilach (przecież kochają dzieci, no nie?) i przyjęli, że o szkole decyduje ten, kto za nią płaci… to okazałoby się, że o moich dzieciach decyduje: stara panna z Mławy, czworo dziewiętnastolatków z Warszawy, trzech impotentów i dwóch pacjentów Tworek (tak: w domach wariatów też są urny wyborcze!!!). A nie my z żoną!!!" – pisze Korwin Mikke. 

 

"To właśnie jest d***kracja! „Wszystkie dzieci są NASZE”. Czyli: nie należą już do rodziców…" – podkreśla Korwin-Mikke.

 

"Co robić, by przywrócić normalność? To, co zrobiło już (przy wściekłym oporze związków zawodowych nauczycieli!) kilkanaście hrabstw w USA. Wprowadzić „bon edukacyjny”, by każdego było stać na dobrą szkołę; czyli: wszystkie pieniądze na oświatę podzielić na dzieci, i wręczyć rodzicom czeki, którymi co miesiąc płaciliby wybranej szkole. I zlikwidować reżymowe szkolnictwo (z MEN, kuratoriami, inspektoratami, wydziałami oświaty itp. itd.)" – uważa były europoseł.

 

"Od razu okazałoby się, że szkolnictwo potaniało o 30%. A szkoły musiałyby uczyć tego, co chcą rodzice – tak samo jak restauracje muszą karmić dzieci tym, co chcą rodzice. A przy okazji zarobki nauczycieli (nie wszystkich: złych nauczycieli – nie!) ruszyłyby ostro w górę" – kończy swój wpis na blogu lider Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

 

Źródło: korwin-mikke.pl