Biedroń: Politycy całkowicie zdeformowali polska szkołę

Biedroń: Politycy całkowicie zdeformowali polska szkołę
fot. PAP

Robert Biedroń na konwencji partii Wiosna w Warszawie ocenił, że zarówno PiS jak i PO przez ostatnie dekady robiły wszystko, aby Polacy przestali im ufać.

 

"Afery, korupcja, ustawiane przetargi, stołki dla znajomych, niewyjaśnione drogie zegarki - do dzisiaj zresztą - +lub czasopisma+, ośmiorniczki, wieżowce, nagrody przyznawane samym sobie, setki tysięcy dla rusycystek i +Misiewiczów+. Macie już tego dość? Ja też mam, i dlatego to zmienimy" - powiedział Biedroń.

 

Dodał, że w czasie, "kiedy czytamy w gazetach, oglądamy w telewizji, słuchamy w radiu o tych wszystkich aferach, w tym samym czasie strajkują nauczyciela. Nauczyciele, którzy wybrali ten szlachetny zawód w kraju, w którym politycy nie doceniają go tak, jak na to zasługuje".

 

Biedroń wymienił także inne protestujące grupy - wśród nich osoby z niepełnosprawnością, pielęgniarki, lekarzy, policjantów i rolników. "Strajkują, bo to państwo nie jest w stanie zagwarantować im minimum godności, bo to państwo nie potrafi z nimi rozmawiać" - ocenił.

 

(PAP)