Braun ostro o sytuacji na Ukrainie. ''Rozparcelowani przez Żydów, Amerykanów, Niemców i Moskali''

Braun ostro o sytuacji na Ukrainie. ''Rozparcelowani przez Żydów, Amerykanów, Niemców i Moskali''
fot. screen youtube.com/grzegorzbraun

Zdaniem reżysera, a obecnie polityka obecna sytuacja Ukrainy jest fatalna i ciężko wróżyć szybką poprawę. Kraj, według Brauna, ma problemy nie tylko zewnętrzne ale także wewnętrzne.

 

"Ukraina jest państwem fasadowym, jest państwem rozparcelowanym przez Żydów i Amerykanów, przez Niemców i Moskali, którego polityczna suwerenność jest już kompletnym urojeniem. I to jest potencjalnie bardzo niebezpieczne nie tylko dla samych Ukraińców, ale także dla wszystkich postronnych, zwłaszcza dla najbliższych sąsiadów" – stwierdził Braun.

 

Były kandydat na prezydenta Gdańska przyznał, że zadaniem polskich polityków powinna być natychmiastowa reorientacja polityki, ponieważ obecna prowadzi wyłącznie do negatywnych skutków.

 

"Ja staram się orientować w polityce bieżącej, ale staram się moje obserwacje sytuować na szerszym tle i w głębszym kontekście historycznym" – mówił Grzegorz Braun.

 

"Otóż ja właśnie, odwołując się do pamięci, do groźnego memento historycznego, chciałbym, żebyśmy z tych oparów absurdu zeszli na ziemię. Żebyśmy zaczęli mówić normalnym językiem, żebyśmy przywrócili słowom ich pierwotne znaczenie i żebyśmy nie pozwalali na rozgrywanie naszych środkowo-europejskich spraw obcym. Żeby ani Polacy, ani Ukraińcy, ani Białorusini, ani inne narody tej części świata, nie występowali nigdy więcej w charakterze pionków do zbicia w cudzej imperialnej rozgrywce" – podsumował.

 

Źródło: SputnikNews.com / Telewizja Superstacja