Poręba zapowiada nowe propozycje od PiS. ''Przykują uwagę!''. Co zaproponuje prezes Kaczyński?

Poręba zapowiada nowe propozycje od PiS. ''Przykują uwagę!''. Co zaproponuje prezes Kaczyński?
fot. PAP

Poręba pytany, czy PiS planuje w najbliższym tygodniu konwencję regionalną przed Wielkanocą zaznaczył, że na najbliższy weekend nie ma takich planów, z uwagi na przypadające święta wielkanocne.

 

"Mamy taką tradycję, że organizujemy te konwencje głównie w weekend; trudno, żebyśmy organizowali ją w czasie Wielkanocy, pierwszego, czy drugiego dnia świąt, więc nie planujemy" - podkreślił szef sztabu wyborczego PiS. "Mogę państwu powiedzieć w zaufaniu, że będą jeszcze w tym tygodniu ciekawe propozycje PiS, które przykują uwagę opinii publicznej i mediów, ale nie w formie konwencji" - dodał Poręba.

 

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

 

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

 

Ostatnia z konwencji miała miejsce w minioną sobotę w Lublinie, gdzie prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zapewniali, że Polska przyjmie walutę euro, ale dopiero wówczas, gdy poziom rozwoju Polski będzie zbliżony do Niemiec. Szef rządu ocenił w Lublinie, że obecnie przyjęcie przez Polskę wspólnej europejskiej waluty byłoby niekorzystne.

 

Podczas konwencji przedstawiane są również listy wyborcze PiS w danym okręgu.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

 

(PAP)