Zalewska: Egzaminy ósmoklasistów bez zakłóceń, pomimo strajku nauczycieli

Zalewska: Egzaminy ósmoklasistów bez zakłóceń, pomimo strajku nauczycieli
fot. PAP

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych w poniedziałek po godzinie 9. przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę będą mieli egzamin z matematyki. Poniedziałek jest jednocześnie ósmym dniem strajku nauczycieli.

 

"Za nami pierwszy egzamin z języka polskiego po ósmej klasie" - powiedziała minister edukacji na konferencji w trakcie poniedziałkowego egzaminu. Podała, że do egzaminu przystąpiło 377 tys. uczniów z blisko 13 tys. szkół podstawowych.

 

"Egzamin (ósmoklasisty) trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu" - mówiła Zalewska.

 

"Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń" - powiedziała minister. "Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom" - dodała.

 

(PAP)