PiS będzie wystawiać ''katolickie paszporty'', by walczyć z europejskim lewactwem? Dziwny pomysł Szczerskiego

PiS będzie wystawiać ''katolickie paszporty'', by walczyć z europejskim lewactwem? Dziwny pomysł Szczerskiego
Jak donosi "Newsweek" pomysł pojawił się w książce Szczerskiego „Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy” wydanej w roku 2017. Książka przedstawia wizję Unii Europejskiej, jako tworu opanowanego przez lewicową ideologię, ateizm i w związku z tym chylącego się ku upadkowi.
 
Zdaniem Szczerskiego idea wspólnej Europy powinna być oparta przede wszystkim na wartościach chrześcijańskich. Stąd specjalne zadanie dla Polaków, którzy emigrują do wszystkich krajów UE. Maja się oni zając reewangelizacją Europy i walczyć z europejskim "lewactwem". Pomogą im w tym właśnie specjalne paszporty, które miałyby zawierać „informację o wspólnotach katolickich, duszpasterstwach czy o polskich misjach działających w zachodniej Europie”.
 
Oczywiście nie od razu uda się nawrócić wszystkich mieszkańców naszego kontynentu, Polska ma więc zdaniem Szczerskiego pełnić rolę współczesnej arki Noego, bo "wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę”. Czy w Prawie i Sprawiedliwości znajdą się politycy, którzy będą chcieli wprowadzić takie pomysły w życie? Jak myślicie?
 
(źr. www.newsweek.pl)