W stolicy zielony tramwaj, na Dolnym Śląsku zielony pociąg. Tak można podróżować!

"Niedawno mieliśmy Dzień Ziemi, dlatego w pierwszy możliwy weekend organizujemy coś na Dzień Ziemi wspólnie z Lasami Warszawskimi" - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. "Bardzo kładziemy nacisk na edukację. Mówimy o lasach, mówimy o tlenie, mówimy o tym, dlaczego ważna jest ekologia" - dodał Dutkiewicz.

 

Tramwaj wyruszy z przystanku Tarchomin Kościelny, przejedzie przez ul. Wólczyńską, Rondem Radosława, al. Jana Pawła II, przez Pl. Zbawiciela, Pl. Wilsona i Marymoncką, po czym przez Most Skłodowskiej-Curie wróci na Tarchomin Kościelny. O godz. 12, 14 i 16 pojazd przejedzie przez przystanek Centrum.

 

"Szukaliśmy takich miejsc, gdzie jest zielono. Przejedziemy obok Parku Kaskada, Lasku Bielańskiego i przez Zieloną Białołękę. Ale też chcieliśmy pojechać do centrum, żeby tym specjalnym tramwajem edukacyjnym połączyć je z Zieloną Białołęką" - podkreślił Dutkiewicz.

 

Wnętrze pojazdu zostanie zaaranżowane na warszawski las – pełen drzew, krzewów i kwiatów oraz żyjących w nim zwierząt – wiewiórek, lisów, saren i ptaków. Na gości tramwaju czekają również ulotki i informacje przypominające, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, a także różne ciekawostki dla głodnych wiedzy, którzy dowiedzą się m.in., ile tlenu wytwarza jedno drzewo. Dodatkowo na pasażerów czekają ciekawe animacje. Przejazd tramwajem jest bezpłatny.

 

Natomiast Dolny Śląsk stawia na kolej. W ten weekend turyści podróżujący pociągiem Kolei Dolnośląskich będą mogli podziwiać roślinną instalację, która pojawiła się w "Zielonym Wagonie". To promocja zbliżającego się XXXI Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu, który odbędzie się w dniach 30.04-03.05.2019 r., a także oferty turystycznej Dolnego Śląska jako regionu do odkrycia. 

 

Za dekorację wagonu odpowiedzialne są wrocławskie florystki znane jako "Projekt Rośliny". Zielona instalacja ma zachęcić podróżnych do aktywnej opieki nad środowiskiem, a przede wszystkim zapewnić chwilę relaksu i niezapomniane przeżycia.

 

Sprawdź: Rozkład jazdy "Zielonego Wagonu"

 

 

 

Źródło: PAP/Koleje Dolnośląskie/Projekt Rośliny