''Najwięcej pedofilów jest wśród murarzy.'' TVP próbuje zbagatelizować wstydliwy problem Kościoła?

Problem w tym, że te statystyki pochodzą z 2013 roku i dotyczą... osób odsiadujących wtedy wyrok więzienia. 

 

"Wiadomości" podały, że "Jak wynika ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości, wśród osób skazanych za pedofilię jest zaledwie kilku księży. Na blisko 1,5 tys. takich przestępców seksualnych, 900 nie posiada konkretnego zawodu, 70 wykonywało zawód murarza, 40 było pracownikami dorywczymi, 30 ślusarzami, 30 rolnikami, a 25 mechanikami samochodowymi."

 

 

"Stąd nie brak opinii, że przypisywanie patologii marginesu całej społeczności Kościoła jest po prostu kłamstwem" - dodał reporter w rzeczonym materiale.

 

Dane nie tylko były nieaktualne, ale dotyczyły tylko skazanych odsiadujących wyrok w czasie przeprowadzania badania.

 

Materiał połączył film Sekielskich z kampanią wyborczą i politycznym interesem Platformy Obywatelskiej. Padł cytat z Grzegorza Schetyny:  "żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie" i komentarz dziennikarza: "Zdaniem komentatorów, lider Koalicji Europejskiej popełnił błąd, tworząc wrażenie, że pedofilia jest w Kościele zjawiskiem powszechnym i w dodatku tolerowanym przez hierarchów".

 

"Retoryka Koalicji Europejskiej wpisuje się w antykościelną kampanię zapoczątkowaną filmem >Kler<", dodał autor materiału Maciej Sawicki. 

 

"Wiadomości" nie omieszkały przypomnieć o dwóch działaczach PO oskarżanych o czyny pedofilskie. Przywołano też antyklerykalne przemówienie Leszka Jażdżewskiego poprzedzające wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim - "Oklaski, śmiechy i brawa - atak na Kościół i jawne obrażanie wszystkich katolików, jak widać, bawił i cieszył zgromadzone wokół Donalda Tuska elity Koalicji Europejskiej".

 

TVP podkreśliła zasługi partii rządzącej na froncie walki z pedofilią: "W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości uchwalono ustawę o rejestrze pedofilów, dzięki któremu można łatwo sprawdzić, na przykład, czy osoba karana za przestępstwa seksualne wobec nieletnich szuka zatrudnienia w szkole. Tego rozwiązania nie poparli posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i większość posłów PSL".

 

Przypomniano również słowa Prezesa PiS, cytującego kardynała Stefana Wyszyńskiego - "Atak na naród zaczyna się od ataku na Kościół."

 

Źródło: Gazeta.pl