Lubelski wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. Ostrzegł też przed... szatanem

Lubelski wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. Ostrzegł też przed... szatanem
Pexels/Lisa Fotios

25 kwietnia 2019 r. sejmik woj. lubelskiego prawie 2 godziny debatował na temat ideologii LGBT i sposobów przeciwdziałania jej. Wojewoda Czarnek zapowiedział wtedy, że w razie uchwalenia projektu przyzna specjalne nagrody: - Będę mógł uhonorować przedstawicieli sejmiku stosownym medalem i dyplomem w związku z uchwałą, którą mam nadzieję dzisiaj podejmiecie.

 

Za projektem anty-LGBT głosowało 24 radnych - z PiS i PSL. Przeciwko opowiedziało się trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej: Krzysztof Komorski, Krzysztof Grabczuk i Bożena Lisowska. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Jak wojewoda obiecał, tak też zrobił. 16 maja przyznał medale i wygłosił płomienne przemówienie: stwierdził, że od dłuższego czasu można odczuć "wielkie totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego". Za tym atakiem stoi sam... szatan. "Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród!" - kontynuował Przemysław Czarnek.

 

Wojewoda podziękował samorządem za sprzeciw wobec "ideologii LGBT, która jest sprzeczna z Konstytucją RP". – Łażą po ulicach i krzyczą "konstytucja, konstytucja" nie widząc co jest w niej napisane i nie widząc, że tej konstytucji nie przestrzegało się od 1997 roku. Przez wiele lat nie dbało się o podstawową komórkę narodu, jaką jest rodzina. - perorował.

 

Na temat filmu Sekielskich Czarnek powiedział: – Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele.

 

Samorządowcy wypowiedzieli się na temat walki z wrogą tęczową ideologią: – Ta ideologia domaga się nieuzasadnionych przywilejów dla tej grupy mniejszościowej. Te przywileje miałyby zostać zrealizowane kosztem rodziny. Przypominamy zasady prawa i dobre obyczaje, jakie w Polsce obowiązują – stwierdził Radosław Brzózka, członek zarządu powiatu świdnickiego.

 

– Rodzina to podstawa funkcjonowania naszego państwa. To fundament narodu. Będzie dążyć do tego, by utrzymać taki stan rzeczy. - zapewniała radna gminy Mełgiew.

 

Medale anty-LGBT oprócz powiatu świdnickiego i gminy Mełgiew otrzymali: sejmik woj. lubelskiego, miasto Ostrów Lubelski, powiat rycki, miasto Świdnik, miasto Urzędów, gm. Wilkołaz oraz gm. Zakrzówek. 

 

Źródło: Onet.pl