Spór o półnagie modelki plus size na stołecznej Starówce. Ten post rozwścieczył internautów

Spór o półnagie modelki plus size na stołecznej Starówce. Ten post rozwścieczył internautów
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/fabioeliasp1

19 maja w niedzielę na warszawskiej Starówce odbył się nietypowy event. Modelki plus size paradowały po wybiegu w samej bieliźnie. Afirmacja większych rozmiarów ciała nie spodobała się jednak autorom strony "To tylko teoria". To z kolei bardzo nie spodobało się większości komentujących.

 

 

 

 

 

Organizatorką wydarzenia była Zuza Zakrzewska, finalistka programu "Supermodelka Plus Size". Udział w The Real Catwalk Polska mogła wziąć każda kobieta, której marzeniem jest "wyjść ze swojej strefy komfortu, pokazać światu różne oblicza piękna i - co najważniejsze - zamanifestować walkę z uprzedzeniami", jak pisała na Facebooku jedna z organizatorek wydarzenia. Najmłodsza uczestniczka akcji miała 18 lat, najstarsza - 55.

 

Jednak nie każdemu spodobała się ta idea. "To tylko teoria" uznała ją za promowanie nadwagi i otyłości, czyli... choroby.

 

 

Pod postem pojawiły się mocne krytyczne komentarze, broniące wydarzenia i całej koncepcji cieszenia się (prawie) każdym rozmiarem ciała. Internauci wyrażali oburzenie piętnowaniem ludzi z nadwagą i wskazywali, że takie działania na pewno nie służą promowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki.

 

"Ten post jest tak zły, głupi i szkodliwy, że aż nie wiem, gdzie zacząć. Ale masz rację - najgorsze jest to promowanie otyłości, taki chudy człowiek sobie siedzi na kanapie, siedzi, nuda, nic się nie dzieje, co by tu, co by tu? A potem nagle zobaczy grubego człowieka w telewizji i pomyśli sobie: "ale super, też tak chcę!" i już pozamiatane, nic go nie powstrzyma. Historia jest pełna takich przypadków, że ktoś jest gruby, bo zobaczył kogoś takiego w telewizji i pozazdrościł." napisała Janina Bąk.

 

Krytycznie napisał o poście również popularny Aszdziennik:

  

Autor fanpage'a "To tylko teoria" postanowił sprostować swoją wypowiedź, odeprzeć ataki i wyjaśnić prawdziwe intencje swojego wpisu:

 

 

Źródło: Warszawa.naszemiasto.pl, Aszdziennikpl, Facebook/@polowanienazdrowie