M.Adamowicz: ''Wybory do PE to sprawdzian przywiązania do demokracji i europejskich wartości''

M.Adamowicz: ''Wybory do PE to sprawdzian przywiązania do demokracji i europejskich wartości''

Magdalena Adamowicz kandyduje z drugiego miejsca pomorskiej listy KE.

 

"Za dwa dni staniemy przed ważnym wyborem, który będzie miał wpływ na życie nas wszystkich na długie lata. To nie jest pusty frazes, te wybory są najważniejsze od 1989 r. To kolejny wielki sprawdzian, przed którym stajemy my jako Polacy i Pomorzanie."

 

"Sprawdzian przywiązania do demokracji i europejskich wartości, na których tak bardzo zależało Pawłowi. Jeżeli ktoś czuje, że testament Pawła ma zostać zrealizowany, to jest to właśnie ten moment, te wybory, ta frekwencja oraz wybór prodemokratycznych i proeuropejskich kandydatów" - zaapelowała na konferencji prasowej pod Fontanną Neptuna w Gdańsku.

 

Dodała, że wierzy, iż Pomorzanie "jak zawsze dokonają mądrego wyboru". "Bo my wolności oddać nie umiemy, wolność kochamy i rozumiemy" - zaznaczyła.

 

Wcześniej, na zaproszenie Adamowicz kilkunastu lokalnych samorządowców, w tym marszałek pomorski Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, podpisało deklarację pt. "Wspólnie, przeciw nienawiści".

 

"Imagine there's no hate (wyobraź sobie, że nie ma nienawiści). Kiedy spotykałam się z mieszkańcami Pomorza to hasło, ten cel stawał się naszym wspólnym. Ani razu nie spotkałam się z niechęcią - nasze życie naprawdę może być lepsze."

 

"Wystarczy zacząć rozmawiać i ja to właśnie robię. To dopiero początek. Siedem tygodni wspólnej pracy, a już osiągnęliśmy tak wiele. Mało kto w to wierzył. Nie będziemy musieli sobie wyobrażać wtedy świata bez nienawiści, bo ten świat będzie wokół nas, ten świat zaczyna się dziś zmieniać" - powiedziała Adamowicz.

 

(PAP)