Warszawa: Darmowe miejsca w prywatnych żłobkach. Zapłaci za nie miasto

Warszawa: Darmowe miejsca w prywatnych żłobkach. Zapłaci za nie miasto
fot. PAP

"Planujemy wykup miejsc w żłobkach prywatnych, w standardzie, który oferuje miasto. Założyliśmy sobie, że takich miejsc uda nam się wykupić około czterech tysięcy. Tak, by z ośmiu tysięcy liczba darmowych miejsc podskoczyła do dwunastu tysięcy" - dodał.

 

"Chcemy dokonać rewolucji. Liczę, że w ciągu tej kadencji wszystkie potrzeby żłobkowe warszawianek i warszawiaków zostaną zaspokojone zgodnie z naszymi obietnicami" - zapowiedział.

 

Jak zaznaczył, w najbliższych kilkunastu miesiącach do użytku mają zostać oddane żłobki na Woli, Ursynowie, Bielanach, Pradze Południe, Targówku, Ursusie, na Ursynowie, Wilanowie, Żoliborzu i w Wesołej. Trzaskowski podkreślił jednocześnie, że zapowiadana w kampanii wyborczej budowa szkół i przedszkoli jest obecnie procedowana, a w każdej dzielnicy miasta postępują kolejne inwestycje.

 

Prezydent wspomniał również o "owocnej", jego zdaniem, współpracy z poszczególnymi dzielnicami w kwestii decyzji o miejscu usytuowania kolejnych inwestycji, jak również programie szkolenia dla opiekunek, które mają zasilić nowo powstałe żłobki i przedszkola. Według Trzaskowskiego do końca roku w ramach projektu przeszkolonych ma zostać 130 opiekunek.

 

(PAP)