Kard. Dziwisz przerywa milczenie ws. pedofilii w Kościele. ''Bolejemy nad złem'' [WIDEO]

Kard. Dziwisz przewodniczy mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w 12. Święto Dziękczynienia, przebiegające pod hasłem: "Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego".

 

W homilii kard. Dziwisz przyznał, że "w ostatnich czasach Kościół w Polsce znalazł się pod pręgierzem ostrej krytyki, związanej ze słabościami jego ludzi, także pasterzy". "Nie lekceważymy tej krytyki. Wsłuchujemy się we wszystkie głosy. Bolejemy nad złem, które dotknęło osoby z powodu czynów z gruntu przeciwnych Ewangelii, których dopuścili się ludzie Kościoła" - mówił kard. Dziwisz.

 

Jak podkreślił hierarcha, Kościół chce się z tego oczyszczać i zrobić wszystko, aby naprawić zło i w przyszłości nie dopuszczać do niego. "Taka jest wola wspólnoty Kościoła i jego pasterzy" - zaznaczył.

 

Dodał, że "Kościół w Polsce był zawsze z narodem i chce być z narodem". "Taka jest nasza niekoniunkturalna wola, bo przecież – jak nam przypomniał dobitnie św. Jan Paweł II – drogą Kościoła jest właśnie człowiek, jego dobro, jego życie, jego zbawienie" - powiedział kard. Dziwisz.

 

(PAP)