Morderca z Siemianowic odnaleziony. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania [WIDEO]

Jak poinformowała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, poszukiwany został zatrzymany w piątek rano o godz. 7.45 w Siemianowicach Śląskich, w rejonie garaży przy ul. Bohaterów Westerplatte.

 

"Poszukiwanego zauważył z okna autobusu jadący do pracy policjant. Powiadomił kolegów z wydziału kryminalnego. Od razu na miejsce przyjechał patrol operacyjny – policjanci nieumundurowani, którzy zatrzymali zupełnie zaskoczonego Marka G." - relacjonowała rzeczniczka śląskiej policji.

 

"Nie było pościgu, mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania. Policjanci wyskoczyli z samochodu, obezwładnili go. Następnie został doprowadzony do komendy w Siemianowicach, gdzie rozpoczęły się pierwsze czynności. Kolejne czynności procesowe przejmie prokuratura" - dodała Nowara.

 

Ciało zamordowanego 28-latka znaleziono 1 czerwca br. na nieużytkach w centrum miasta. Policja od razu podejrzewała, kto jest potencjalnym sprawcą - mężczyzna ten zniknął krótko po zbrodni. Następnie wydano za nim list gończy. Wcześniej informację o poszukiwanym dostały wszystkie jednostki policji w kraju.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach. Śledczy nie informowali dotychczas o możliwym motywie i przebiegu zbrodni. Wiadomo, że poszukiwany i zamordowany 28-latek znali się.

 

(PAP)