Suplementy diety z drukarki 3D. Kreator pomoże dobrać najlepszy skład [WIDEO]

Spersonalizowane pożywienie bogate w witaminy i mikroelementy to już nie fantastyka. Firma z Wielkiej Brytanii zaprezentowała urządzenie, które drukuje zdrowe przekąski, w dodatku mające każdorazowo inny skład, w zależności od potrzeb klienta.

 

- Dzięki naszej aplikacji w internecie każdy może odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stylu życia i celów, a nasz system przygotuje rekomendację najlepiej pasującego pożywienia - mówi Melissa Snover z firmy Nurish3D.

 

Drukarka suplementów żywnościowych nie wykorzystuje tworzywa sztucznego, ale produkty jadalne. Firma twierdzi, że jej sprzęt jako pierwszy może nakładać aż siedem oddzielnych warstw do stworzenia zdrowej przekąski. Całość przypomina gumę lub galaretkę, a spoiwem warstw jest wegański środek żelujący. Cukier zastąpiły naturalne substancje słodzące. Bazą są jednak witaminy i suplementy.

 

- Jeśli jesteś weganinem, szanse na to, że masz niedobór żelaza lub witaminy D są większe. Jeśli biegasz w maratonie możesz potrzebować elementów chroniących stawy, jak glukozamina. Jeśli cały dzień siedzisz przed telewizorem lub komputerem, możesz potrzebować witaminy A do ochrony oczu - wyjaśnia przedstawicielka firmy.

 

Firma Nurish3D rozpoczyna działalność w wielkiej Brytanii, a w przyszłym roku chce wejść na rynek amerykański. Swoją ofertę kieruje głównie do amatorów suplementów diety.